Nurodymai šeimininkui, kaip prižiūrėti gyvūną po operacijos

Mūsų klinika yra paruošusi specialų sąrašą nurodymų gyvūnų, kuriems buvo atlikta operacija, šeimininkams. Šią atmintinę įteikiame išlydėdami kiekvieną augintinį namo. Jeigu jis pasimestų, visuomet rasite internete mūsų svetainėje. Taip pat po šio straipsnio apačioje galite užduoti kitus klausimus, kylančius dėl gyvūnų priežiūros įvykus operacijai.

1. Parsinešus gyvūną iš klinikos tą dieną, kai buvo atlikta operacija, reikėtų stengtis nekelti ant stalo, kėdės ar kitų aukštesnių vietų, nuo kurių jis galėtų nukristi ar kitaip užsigauti.

2. Pageidautina tą dieną nešerti arba duoti mažai lengvo ėdalo. kadangi dėl narkozės gyvūnas gali vemti. Padėkite vandens, kad panorėjęs galėtų palakti. Sekančią dieną taikykite įprastą mitybą, nebent yra paskirta speciali gydomoji dieta.

3. Pirmas 3-4 dienas neleiskite aukštai laipioti ir šokinėti, nes gali plyšti vidines siūlės, atliktos operacijos metu.

4. Visas dešimt dienų neleiskite išsilaižyti žaizdos ir pjūvio vietos.

5. Jeigu gyvūnui buvo uždėtas gaubtas, nenuiminėkite jo 10 dienų arba ilgiau, jei buvo taip paskirta.

6. Būkite pasiruošę, jog gyvūnas gali vemti ir šlapintis po savimi.

7. Pjūvio vietoje gali šiek tiek patinti audiniai. Jeigu patinimas atrodys paraudęs, kiek per didelis ar kraujuos, nedelsiant apsilankykite veterinarijos klinikoje.

8. 10 dienų po operacijos patartina gyvūno nemaudyti, kol nebus išimti siūlai.

9. Siūlus atvažiuoti išsiimti po 10-ies dienų. Pagal galimybes geriau atvykti dieną prieš termino pabaigą nei vėliau, kadangi žaizda gali pradėti pūliuoti.