Dermatologija

Gyvūnų odos gydymas – veterinarinė dermatologija Kaune: diagnostika, laboratoriniai tyrimai, individualūs sprendimai kiekvienai gyvūno odos bei kailio problemai išgydyti.

Tiek mažų, tiek didelių veislių gyvūnai labai dažnai kenčia nuo įvairių odos problemų, alergijų, kurios augintiniui gali būti netgi labai skausmingos ir įspėti apie vidaus organų funkcijų sutrikimus, todėl veterinarinė dermatologija ir profesionalūs gydymo metodai yra ypatingai svarbūs, siekiant užtikrinti gyvūno gerovę bei puoselėti sveikatą. Mūsų klinikoje yra diagnozuojami ir GYDOMI VISI DERMATOLOGINIAI SUSIRGIMAI.

Oda yra didžiausias organas, o augintinių odos susirgimai yra ypatingai aktuali problema. Pagrinde, į veterinarijos gydytojus dermatologus šeimininkai kreipiasi dėl augintinio patiriamo odos niežulio. Tad, norint, kad jūsų mylimas gyvūnas galėtų kokybiškai gyventi, atsiradus dermatologiniams simptomams (niežulys, odos pleiskanojimas, bėrimai ir t.t.), būtina kreiptis į veterinarą.

Dažniausiai pasitaikančios dermatologinės ligos:

Bakterinės odos ligos (piodermija)

Piodermijos (pūlingas bakterinis odos uždegimas) – tai odos infekcinės ligos, kurias sukelia patogeninės bakterijos.

Odos raukšlių dermatitas

Odos raukšlių dermatitas dažniausiai pasitaiko tokių veislių šunims kaip anglų buldogai, prancūzų buldogai, šarpėjai, spanieliai. Odos raukšlių dermatitas gali susidaryti ant lūpų, vulvos ir snukio.

Furunkuliozė

Furunkuliozė – tai gilus pūlingas plauko folikulo, gretimos riebalinės liaukos ir kitų aplinkinių audinių, uždegimas. Šio uždegimo metu pažeidžiami gilesni odos sluoksniai.

Pododermatitas

Tai pėdučių ir tarpupirščių srities odos uždegimas. Veislės linkusios į šį susirgimą – anglų buldogai, kokerspanieliai, prancūzų buldogai, labradorų ir auksaspalvių retriveriai ir t.t.

Jaunatvinis celiulitas

Nustatoma jauniems šuniukams, dažnai sumaišoma su alergija reakcija. Atsiranda snukio srityje (lūpos, vokai, ausys).

Grybelinės ligos

Dermatofitozė – nuplikimai, apvalūs niežtintys židiniai, galimai su pluta, eritema. Dažniausiai išsidėstę galvos ir galūnių srityse.

Malasezinis dermatitas – matomi tokie simptomai kaip eritema, nusidraskymai, niežulys. Stiprus niežulys – pagrindinis ženklas, lydimas nemalonaus kvapo.

Parazitinės odos ligos

Pagrindinės su parazitais siejamos augintinių odos ligos:

  • Poodinės erkės
  • Blusinis alerginis dermatitas
  • Cheyletiella spp. erkės – „vaikštančios pleiskanos“
  • Šunų utelės

Atopinis dermatitas

Tai organizmo alerginė reakcija į alergenus patekus tiesiogiai ant odos ar įkvėpus juos su oru. Tai yra antra pagal dažnumą alerginė liga, ją lenkia tik blusų sukeltas alerginis dermatitas. Atopinis dermatitas dažniausiai stebimas 1–3 m. gyvūnams. Jei paūmėjimai stebimi žiemą, tai gali būti dėl dulkių erkučių.

Šunų alergija pašarui

Nepageidaujama reakcija į maistą reiškia nenormalų klinikinį atsaką, susijusį su maisto ar jo priedų vartojimu. Reakcija gali būti kaip alergija maistui arba maisto netoleravimas. Simptomai gali būti susiję su oda ir (arba) virškinimo traktu (pruritas, eritemos, alopecijos, otitai, viduriavimas, meteorizmas, dažnas tuštinimasis).

VIKTORIJA TVARANAVIČIŪTĖ
Veterinarijos gydytoja

Dermatologijos srityje dirbanti veterinarijos gydytoja Viktorija Tvaranavičiūtė, nuolat tobulinanti žinias šioje srityje, padės diagnozuoti Jūsų augintinio dermatologinį susirgimą bei jį išgydyti.