Dermatologija

Klinikoje diagnozuojami ir gydomi visi dermatologiniai susirgimai. Klinikoje bus atlikta diagnostika, laboratoriniai tyrimai ir pritaikytas reikiamas gydymas atsiradusiai augintinio problemai išgydyti.

Oda yra didžiausias organas, o odos susirgimai yra dažniausiai pasitaikantys augintinių tarpe, niežulys yra pagrindinis nusiskundimas kreipiantis į veterinarijos gydytoją dermatologą. Tad norint, jog augintinis galėtų kokybiškai gyventi, atsiradus dermatologiniems simptomams (niežulys, odos pleiskanojimas, bėrimai ir t.t.), būtina kreiptis į veterinarą.

Dažniausiai pasitaikančios dermatologinės ligos:

Bakterinės odos ligos (piodermija)

Piodermijos (pūlingas bakterinis odos uždegimas) – tai odos infekcinės ligos, kurias sukelia patogeninės bakterijos.

Odos raukšlių dermatitas

Odos raukšlių dermatitas dažniausiai pasitaiko tokių veislių šunims kaip anglų buldogai, prancūzų buldogai, šarpėjai, spanieliai. Odos raukšlių dermatitas gali susidaryti ant lūpų, vulvos ir snukio.

Furunkuliozė

Furunkuliozė – tai gilus pūlingas plauko folikulo, gretimos riebalinės liaukos ir kitų aplinkinių audinių, uždegimas. Šio uždegimo metu pažeidžiami gilesni odos sluoksniai.

Pododermatitas

Tai pėdučių ir tarpupirščių srities odos uždegimas. Veislės linkusios į šį susirgimą – anglų buldogai, kokerspanieliai, prancūzų buldogai, labradorų ir auksaspalvių retriveriai ir t.t.

Jaunatvinis celiulitas

Nustatoma jauniems šuniukams, dažnai sumaišoma su alergija reakcija. Atsiranda snukio srityje (lūpos, vokai, ausys).

Grybelinės ligos

Dermatofitozė – nuplikimai, apvalūs niežtintys židiniai, galimai su pluta, eritema. Dažniausiai išsidėstę galvos ir galūnių srityse.

Malasezinis dermatitas – matomi tokie simptomai kaip eritema, nusidraskymai, niežulys. Stiprus niežulys – pagrindinis ženklas, lydimas nemalonaus kvapo.

Parazitinės odos ligos

Pagrindinės su parazitais siejamos augintinių odos ligos:

  • Poodinės erkės
  • Blusinis alerginis dermatitas
  • Cheyletiella spp. erkės – „vaikštančios pleiskanos“
  • Šunų utelės

Atopinis dermatitas

Tai organizmo alerginė reakcija į alergenus patekus tiesiogiai ant odos ar įkvėpus juos su oru. Tai yra antra pagal dažnumą alerginė liga, ją lenkia tik blusų sukeltas alerginis dermatitas. Atopinis dermatitas dažniausiai stebimas 1–3 m. gyvūnams. Jei paūmėjimai stebimi žiemą, tai gali būti dėl dulkių erkučių.

Šunų alergija pašarui

Nepageidaujama reakcija į maistą reiškia nenormalų klinikinį atsaką, susijusį su maisto ar jo priedų vartojimu. Reakcija gali būti kaip alergija maistui arba maisto netoleravimas. Simptomai gali būti susiję su oda ir (arba) virškinimo traktu (pruritas, eritemos, alopecijos, otitai, viduriavimas, meteorizmas, dažnas tuštinimasis).

VIKTORIJA TVARANAVIČIŪTĖ
Veterinarijos gydytoja

Dermatologijos srityje dirbanti veterinarijos gydytoja Viktorija Tvaranavičiūtė, nuolat tobulinanti žinias šioje srityje, padės diagnozuoti Jūsų augintinio dermatologinį susirgimą bei jį išgydyti.