Gyvūnų inkstų ir šlapimo pūslės ligos

Smulkūs gyvūnai yra linkę sirgti inkstų ir šlapimo takų ligomis. Šie susirgimai skirstomi į ūmius ir lėtinius. Jų priežastys, simptomatika, eiga ir prognozės yra skirtingi, todėl žinojimas svarbiausių atpažinimo ženklų gali padėti laiku kreiptis į veterinarijos gydytoją, sustabdyti ir kontroliuoti ligos eigą.

Vienas dažniausiai pasitaikančių susirgimų šios srities ligų grupėje yra akmenligė. Rizikos grupei susirgti akmenlige priklauso labai įvairaus amžiaus, veislės ar lyties gyvūnai, tačiau didesnis šansas atsiranga katinams ar šunims, turintiems siauresnius šlapimo takus. Dar vienas svarbus faktorius yra gyvūno antsvoris. Netinkamai parinktas augintinio ėdalas yra viena pagrindinių akmenligės priežasčių. Laiku nepastebėta keista gyvūno elgsena gali sukelti rimtas inkstų, kepenų, širdies problemas ar net šlapimo pūslės plyšimą.

Daugiau informacijos apie tai, kaip atpažinti pirmuosius gyvūnų inkstų ir šlapimo ligų požymius, kaip į juos tinkamai reaguoti ir kokias profilaktines priemones taikyti namuose, sužinosite specialiai šiai temai paruoštame mūsų mokomajame video filme. Apie šias ligas pasakoja gydytoja – veterinarė Samira Stanionienė.