Ar laižydamas vaikui veidą šuo gali jį kuo nors užkrėsti?

„Ar nieko baisaus, jeigu mano šuo laižo vaikui veidą? Ar mažylis neužsikrės kokiomis nors ligomis?“,- dažnai girdime panašius savo klientų klausimus mūsų klinikoje.

Žinoma, vienareikšmio atsakymo būti negali ir kiekvieną atvejį specialistas turi įvertinti atskirai, kadangi nėra aišku kokiose sąlygose auginamas šuo, kur jis vedžiojamas pasivaikščioti ir pan. Be abejo, reikia daugiau informacijos ir apie patį vaiką. Tačiau dažniausiai šuns laižymas neturėtų kelti pavojaus vaiko sveikatai. Vienintelė liga, kurią žmonės ir šunys gali perduoti vieni kitiems seilėmis yra bakterinis gerklės uždegimas, kuris pasitaiko gana retai ir yra sukeliamas hemolizuojančio streptokoko.

Jeigu šuo serga bakteriniu gerklės uždegimu ir jį perdavė šeimos nariams, augintinį reikia nugabenti veterinaro apžiūrai. Jeigu vaikui įtariama nusilpusi imuninė sistema, jam nederėtų artimai kontaktuoti su sveiku šunimi, kurio seilėse yra įprastas bakterijų skaičius.

Kitas svarbus dalykas – kirminai, kuriais vaikai gali užsikrėsti žaisdami kieme ar namuose ant grindų, t.y. ten, kur paprastai laksto augintinis. Todėl gyvūnui reikia laikas nuo laiko atlikti dehelmintizaciją – kirminų šalinimų procedūrą, kad šie išliktų sveiki ir būtų nepavojingi nei vaikams nei suaugusiems.